Serwis Klimatyzacji Samochodowej

Serwis Klimatyzacji Samochodowej

Serwis Klimatyzacji Samochodowej

Kompleksowy serwis klimatyzacji samochodowej – czyszczenie, nabijanie i naprawy – Waldgaz – Słupsk i okolice.

 

Firma Waldgaz specjalizuje się w szybkim serwisie i obsłudze klimatyzacji samochodowych. Korzystamy z nowoczesnego i bardzo wydajnego sprzętu TEXA 760R, który zapewnia bardzo dokładne ważenie czynnika chłodzącego – nie powinno go być ani za mało, ani zbyt dużo. Obsługujemy klimatyzacje wszystkich marek samochodów osobowych i ciężarowych. Korzystamy z wysokiej klasy czynnika chłodniczego R134a.

 

Przed sezonem letnim gdy temperatura otoczenia wzrasta należy zadbać o skuteczną pracę układu klimatyzacji w samochodzie. Jednym z podstawowych czynników utrzymania odpowiedniej temperatury wnętrza pojazdu a także uniknięciu wysokich kosztów naprawy „zaniedbanej” klimatyzacji są przeglądy okresowe.

Celem pełnego przeglądu klimatyzacji jest sprawdzenie szczelności całego układu, odgrzybianie klimatyzacji, oczyszczenie czynnika chłodzącego z ewentualnych zanieczyszczeń a także wymiana oleju w sprężarce. Dodatkową czynnością w trakcie przeglądu jest odgrzybienie i wymiana filtra kabinowego w celu pozbycia się nieprzyjemnego zapachu wewnątrz auta.

 

Oferujemy kompleksowe przeglądy klimatyzacji, czyli:

  • opróżnienie układu z czynnika

  • oczyszczenie czynnika i układu z wody

  • podciśnieniowa próba szczelności układu

  • napełnienie układu, wymiana czynnika z barwnikiem UV

  • odgrzybianie, ozonowanie klimatyzacji (na życzenie klienta możemy wykonać wyłącznie odgrzybianie)

  • sprawdzenie podciśnieniowe i nadciśnieniowe (próba azotowa) szczelności klimatyzacji

  • sprawdzenie ciśnienia układu

  • wymiana zużytych elementów (filtr powietrza, filtr kabinowy)

  • naprawa klimatyzacji

 

Waldgaz Słupsk
Waldgaz Słupsk – serwis klimatyzacji samochodowej / fot. Waldgaz

 

Zmniejszenie wymaganej ilości czynnika chłodniczego o połowę skutkuje tym, że klimatyzacja samochodowa traci wydajność nawet ponad 70%. Jeden rok wystarczy, aby zmniejszyć zawartość czynnika chłodniczego nawet o 15%, którego ubywa poprzez przewody i złącza w samochodzie. Ostatecznie układ w drastyczny sposób traci zdolność do chłodzenia wnętrza samochodu. Warto podkreślić, iż czynnik chłodniczy spełnia także inną rolę – jest nośnikiem oleju smarującego kompresor, zapewniając mu tym samym prawidłowe funkcjonowanie. Jeżeli więc jego ilość jest niedostateczna, sprężarka otrzymuje zmniejszoną ilość oleju. Może to skutkować jej zniszczeniem, a w takim przypadku konieczna będzie jej naprawa, a skrajnych przypadkach nawet całkowita wymiana urządzenia.

 

Zapraszamy do naszej firmy w celu przeprowadzenia odgrzybienia klimatyzacji samochodowej i tym samym zwiększenia jej żywotności. Przeprowadzamy profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji, dzięki któremu układ może pracować ze zdecydowanie większą wydajnością, a przepływające powietrze jest pozbawione szkodliwych bakterii i grzybów, które mają niekorzystny na zdrowie człowieka. W przypadku stwierdzenia usterek w układzie klimatyzacji (np. nieszczelność, zepsute części) zajmujemy się ich naprawą. W przypadku koniecznej wymiany naprawianych elementów, zamawiamy nowe za zgodą klienta a następnie montujemy. Dzięki bogatemu doświadczeniu ze wszystkimi markami samochodów jesteśmy w stanie szybko zlokalizować usterkę i usunąć przyczynę awarii.

 

Ceny ustalane są indywidualnie w zależności od przeprowadzonych czynności. Przegląd i czyszczenie klimatyzacji w samochodzie wykonujemy dokładnie i sprawnie. Dbamy o to aby końcowy efekt naszej pracy ostatecznie usatysfakcjonował Państwa!Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij